שמעון בוסקילה

15.9.18 | פארק המחול, נס ציונה | החל מ-20:30

שמעון בוסקילה, זמר, מלחין ומוזיקאי ישראלי.

לאחר סיום שירותו הצבאי, הקים את להקת השמחות "סהרה" איתה הספיק להוציא שני אלבומים "סהרה" ו"יום יבוא". ב-1999 יצא סרט תיעודי בשם "גיטרה בסהרה" על חייו של שמעון בוסקילה בערוץ 2, הסרט גרם לפריצה של שמעון ולחיבור הראשוני עם שלמה ארצי. לאחר מספר שנים בוסקילה התארח באלבומים של שלמה ארצי והשניים ביצעו יחד את הדואטים "עלש" ו"פעם תורי פעם תורך".

בשנת 2003 בוסקילה הוציא את אלבום הבכורה שלו "מחפש חבר קרוב". ב-2007 בוסקילה הוציא את אלבומו השני "מרגיש את זה" ומתוכו הלהיט "את המחר שלי" שזכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו.

בתחילת 2010 השיק מופע משותף עם הזמרת שירי מימון שכלל דואטים ממבחר השירים של שניהם. שניהם זכו בתואר 'הרכב השנה' במצעדי הפזמונים השנתיים של גלגלצ ורשת ג' לשנת תשע"א.

בוסקילה נחשב כאחד המלחינים המבריקים ביותר שקיימים במוזיקה הישראלית ושיתף פעולה עם זמרים מובילים, השירים עד היום נחשבים כלהיטים גדולים. בין היתר הלחין לזמרים שלמה ארצי, שרית חדד, שירי מימון, קובי פרץ, ליאור נרקיס, מירי מסיקה ועוד.

הידעתם?

השיר המרגש של שמעון בוסקילה "יא מאמא" התחיל להתגלגל בעקבות פגישה מקרית בין שמעון בוסקילה לעידן רייכל שהלחין את השיר, במשרדו של רופא שיניים. עידן הציע לשמעון לשמוע מנגינה חדשה שכתב, מנגינה שלקחה את שמעון 30 שנה אחורה לימים בהם היה ילד ואיבד את אמו. מילות השיר פרצו ממנו בפראות ובמהירות בשפת אמו, מרוקאית, ומאז הן מרגשות את כל מי ששומע את השיר גם מבלי להבין מילה מלבד אחת יחידה שמובנת בכל השפות - "מאמא".

 

שמעון בוסקילה